Sklep miesny warszawa

Dr Farin Man

Prowadzenie sklepu mięsnego to gatunek pracy wymagający szczególnej trosk o przechowywanie asortymentu, i dodatkowo szczególnego wyposażenia, ponieważ świeże ciało i wędliny łatwo mogą zatracić swoje walory smakowe oraz ulec zepsuciu.

Do pierwszego wyposażenia sklepu mięsnego należy lada chłodnicza, krajalnica, blok masarski z wielkim nożem oraz waga. Lada chłodnicza zapewnia produktom długą świeżość, i jednocześnie eksponuje towar, aby prawidłowo się sprzedawał. Powinna ona liczyć dobrzy rozmiar, tak żeby wystawiony towar dawał wrażenie obfitości i wielkiego asortymentu, a zarazem zezwalałby na łatwe zidentyfikowanie produktów, odczytanie ich marek i wartości. Doskonałym rozwiązaniem jest też podanie składu, nawet skróconego, poszczególnych produktów. Wędliny i młode mięso powinny stanowić ułożone w różnych ladach lub wyraźnie od siebie oddzielone specjalną przegrodą. W akcje sklepów mięsnych wykorzystywane są również witryny chłodnicze, umożliwiające wystawienie materiałów w wartości pionowej, np. zawieszenie pęt kiełbasy. Krajalnica umożliwia klientom zakup wędlin już pokrojonych, w obranej przez siebie grubości plastrów, co w teraźniejszych czasach jest standardem.

Dobrym planem istnieje też wyposażenie sklepu mięsnego w maszynkę do prowadzenia mięsa, co jeszcze doceni wielu klientów, dla których skład mielonego ciała nie jest bez znaczenia. Waga powinna stanowić precyzyjna oraz posiadać duży wyświetlacz, tak żeby klient też mógł stwierdzić jego określenie.

Podstawowym tematem istnieje też zaplecze sklepu, na jakie występują się zamrażarki i chłodnie ze zwykłą, niską temperaturą, gdzie składowane są zapasy. Złe jest bowiem jednoczesne wyeksponowanie całego posiadanego towaru. Kiedy w jakimś sklepie detalicznym potrzebne jest wyjątkowo mienie kasy fiskalnej, w końcu ewidencjonowania sprzedaży. Wyposażenie sklepu mięsnego powinno wynosić w moc prostą budowę i być uczynione z tematów łatwych do mycia, na jakich nie będą się rozwijać bakterie i zarazki, takich jak np. stal nierdzewna, szkło hartowane. Istotne są również niskie koszty obsłudze oraz bezawaryjność sprzętu - warto zainwestować w sprzęt silnych marek, gdyż długotrwała awaria może narazić właściciela sklepu na liczne straty.